Strona główna / Ważna jest dobra stolarka okienna

Ważna jest dobra stolarka okienna

Planując remont mieszkania, albo kupno nowego tudzież postawienie zupełnie nowego domu powinniśmy zadbać o każdy szczegół. Jednym z nich jest stolarka okienna. To, jakie mamy okna i jakie przy okazji mamy drzwi jest naprawdę niezwykle ważne. Okazuje się, że to może wiele zmienić na niekorzyść – gdy okna są złej jakości, a także na korzyści gdy są dobre.

Przykłady znajdziemy wszędzie. Przede wszystkim jakość stolarki okiennej, a tym samym jakość okien przekłada się na nasze finanse. Jak to możliwe? Otóż to, jak wiele ciepła nasze okna zatrzymują w mieszkaniu przekłada się na wysokość naszych rachunków za ogrzewanie. Im lepsze okna, tym opłaty mniejsze.

Nie musimy bowiem podkręcać tak mocno kaloryferów. Nasze mieszkanie jest cieplutkie, bowiem ciepło zostaje w środku. Zaś to, co zimne nie przychodzi z zewnątrz. Wpuszczamy zimno dopiero, gdy celowo otworzymy okno.

Taka sytuacja jest dla nas bardzo dobra. Podobnie jest z hałasem. Dobre okna, ale także dobre drzwi skutecznie tłumią hałasy z zewnątrz. Tak zwany komfort akustyczny jest niezwykle istotny dla nas.

Zwłaszcza, gdy mamy małe dzieci. Potrzebują one ciszy i spokoju, zwłaszcza gdy zasypiają. Dlatego niezbędne są okna i drzwi, które oddzielą je od głośnego świata i sprawią, że dzieci będą w spokoju mogły zasypiać. Oczywiście ważne w przypadku okien jest także to, jak reagują na wiatry, deszcze, mrozy i śnieg.

Lepiej, żeby znosiły je dobrze, dlatego ich wytrzymałość na warunki atmosferyczne także jest wymagana. Kiedy zostaje ona spełniona, znaczy to, że wybraliśmy dobre okna.

odpływy prysznicowe odpływy liniowe odwodnienie liniowe sprzatanie.blogeo.com.pl www.firaneczki.net.pl